Sievert SE přebírá v České republice Sakret

Sievert SE přebírá v České republice Sakret a posiluje svou tržní pozici jakožto leader na evropském trhu výrobců prémiových stavebních materiálů

 

7. února 2022, Praha – Společnost Sievert SE, leader na evropském trhu dodavatelů prémiových stavebních materiálů se sídlem v Osnabrücku, přebírá v ČR aktivity společnosti Sakret, specializující se na výrobu suchých maltových směsí a stavební chemie. Smlouvu o převzetí obě strany nyní podepsaly v Praze. Spolu s převzetím aktivit Sakret ČR společnost Sievert důsledně urychluje svoji mezinárodní strategii růstu.

 

Česká republika je pro společnost Sievert SE důležitým cílovým trhem, na kterém je již zastoupena vlastním závodem v Brně. „Převzetím závodu Sakret v Ledčicích rozšiřujeme naši stávající působnost na českém trhu. Je to jeden z dalších kroků na cestě k posílení naší tržní pozice v České republice “, říká Petr Koutník, jednatel českého zastoupení společnosti Sievert SE.

Společnost Sakret ČR (www.sakret.cz) byla založena v roce 1998 a doposud působila jako držitel licence. Podnik momentálně zaměstnává 36 pracovníků, kteří se nyní stanou členy týmu Sievert. Jen v České republice tak bude mít Sievert více než 84 zaměstnanců.

Důležité pro nás není pouze to, že umíme přesvědčit naší kompetencí v oboru. Rozhodující je i blízkost k zákazníkům, aby bylo možné vycházet vstříc jejich potřebám a nabízet co nejlepší řešení. S novými kolegyněmi a kolegy budeme schopni ideálním způsobem obsluhovat český trh. Již se těšíme na společný růst“, říká Jens Günther, předseda představenstva společnosti Sievert SE. Společnost Sievert SE má v úmyslu do budoucna dále pokračovat v mezinárodní strategii růstu.